Dobré ráno začíná kávou

Moc ráda vzpomínám na dětství, kdy jsme s babičkou přebíraly kávu ještě před namletím, zrnko po zrnku. Také na starý mlýnek a houkající konvici, když se vařila voda. Káva v naší rodině nikdy nesměla chybět, voněla celým bytem a já v tu chvíli vždy cítila „teplo domova“, a to mi zůstalo dodnes. 

Jako malá jsem snad jako každé dítě připravovala kávičku do plastových šálků z hlíny, květin, vody, písku, bublin, mléka a připadala si tolik dospělá. Již očima dítěte jsem pozorovala, jak se lidé nad kávou mění, jsou uvolněnější a spokojenější. Milovala jsem mamky větu: „Stavíme se u babičky na kafíčko.“ Uteklo to a teď ji říkám já svým dětem. 

Dříve jsem kupovala kávu v supermarketu a vůbec nepřemýšlela, odkud pochází, kdy byla upražena, jak je uskladněna. Vlastně jsem ani nevnímala, zda mi vůbec chutná nebo zda chutná mým blízkým. Než se mi dostal do rukou vzorek dnes již „naší“ kávy. 

Najednou jako by se něco změnilo! Těšila jsem na další a další kávu, která mě příjemně nakopávala, a toužila ji poznat blíže. Nakoupila jsem kávovar, hrnečky, podšálky, french press, mlýnek a začala experimentovat. Četla odborné články a sledovala sáčky, jak v nich káva pracuje ještě dlouho po upražení. Založila firmu a pustila se do toho. 

U kávy jsem se také naučila relaxovat a zpomalit, uvolnit se a vnímat chuť a její vůni. Ta láska k ní mi pomáhá nejen podnikat, ale také zpřístupňovat její jedinečnou chuť i vám.

 

Monča z FIVE-CAFFE

 

Arabica z vybraných plantáží

Nabízíme vám čerstvě praženou zrnkovou kávu z různých koutů světa. Díky ní vytvoříte ze svého domova nebo zaměstnání atmosféru kavárny s neodolatelnou vůní a chutí, kterou si zamilujete.

Může být i vhodným dárkem nebo poděkováním pro vaše blízké, přátelé, sousedy, zákazníky i zaměstnance. 

Doručení na požadovanou adresu se vzkazem nebo věnováním, není žádný problém. Rádi vám pomůžeme s překvapením. Kávu rozvážíme denně i o víkendu. Pokud je skladem, doručujeme v den objednání. 

KVALITNĚ UPRAŽENO

Velký výběr jednodruhových Arabic z různých koutů světa.

VÝDEJNA S POSEZENÍM

Stavte se u nás ve výdejně a ochutnejte kávu zdarma. Rádi se vším poradíme.

VLASTNÍ ROZVOZ I O VÍKENDU

Nejrychlejší doprava. ZDARMA při objednávce nad 2000,-

Napsali o nás:

Andrea
Read More
Káva od lidiček, co to dělají ♥ bude vždy chutnat lépe. Díky Andrea
Petr
Read More
Výborná čerstvě pražená káva.
Karolína
Read More
Mohu doporučit a vychválit. Káva je vynikající.
Kateřina
Kateřina
Read More
Vaši kávu jsem dostala k Vánocům a jinou už pít nebudu. 🙂