Jak naše „FAJFKO“ vzniklo?

FIVE-CAFFE. Jak to vůbec bylo a co nás k tomu vedlo? Prvotní nápad vycházel z toho, že v názvu musí být obsažené slovo kafe / káva, ať už v českém, anglickém, italském či jiném jazyce. Proč jsme vybrali italskou verzi? Jednoduše jsme si řekli, že anglické coffee je zažité a používané tak často, že to chce změnu! Hlavně se výraz v italském jazyce více podobá mluvené češtině.

Pak si ale možná řeknete, proč jsme v první části názvu použili angličtinu? Protože uznejte sami, PĚT-CAFFE vypadá i zní trochu zvláštně. 🙂  A co ta pětka, má nějaký význam? Jistě že ANO! Pro nás je šťastná. Na vzniku se totiž podílelo přesně pět lidí jménem RODINA, kteří do noci vymýšleli a pomáhali, jak nápad zrealizovat.

Máme tu dvě části názvů, dva jazyky. Vidíte tam pomlčku? Snažíme se tímto propojit různorodé chutě a kultury. Proto u nás najdete kávu praženou z různých koutů světa.

Další inspirací pro nás bylo emoji 🖐 (ruka, která ukazuje všech 5 prstů, všech 5 článků naši firmy). Chtěli jsme, aby se naše značka pojila s jiným smajlíkem než kávou a ruka byla jasná volba.

Poslední význam našeho jména je čistě obecný, ale přesto trefný. Naše káva se snoubí s chutí a kolik má chuť podob? Jak jistě tušíte, je jich pět: sladkost, slanost, kyselost, hořkost a v dnešní době už známá chuť umami.

A pokud jste správně počítali, těch důvodů pro vznik jména je přesně pět! Náhoda? 

Naše cíle jsou jednoduché – chceme Arabicu nabízet kvalitní a vždy čerstvě praženou, dostupnou, mít široký výběr, jednat narovinu a těšit se z Vašich úsměvů, protože úsměv trvá chvilinku, ale někdy se na něho nezapomene po celý život!